PLAVI FORUM


Join the forum, it's quick and easy

PLAVI FORUM
PLAVI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijava za prijem u online školu

2 posters

Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Prijava za prijem u online školu

Počalji od mdule25 Čet Maj 05, 2022 2:14 pm

Poštovana Gretta

Hvala Vam na blagovremenom odgovoru.

Izvinite na nenamernoj grešci izazvanoj nepažljivim čitanjem Vaših upustava u vezi komunikacije sa Vama.

Nakon čitanja Vaših upustava, zaključio sam da se radi o ozbiljnoj online ustanovi kojoj je cilj da njeni polaznici nauče kvalitetno i korektno svirati, što je i moj interes, ali pre svega mi je namera da uživam u sviranju.
Isto tako, ušteda vremena potrebnog za odlazak na/dolazak sa časova klavira uživo je veoma olakšavajuća pogodnost.Kao i druge pogodnosti koje nudite na ovakav način držanja časova.

Što se tiče odgovora na Vaša pitanja, ukoliko me uzmete u obzir za prijem u Vašu školu :

1)Ne ali planiram kupiti sledeći primerak :
Symphony 4.0 digitalni klavir Strauss Rottman, dok je na akciji.
2)Nemam nikakvo muzičko iskustvo i obrazovanje
3)Ne znam čitati note
4)35 godina
5)Rock, metal tipa Metallica, AC DC, Bon Jovi, Linkin Park..., to mi je prioritet ali nisam striktno vezan samo za taj tip muzike.

Pozdrav

mdule25

Broj poruka : 5
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 03.05.2022

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od Gretta Pet Maj 06, 2022 2:03 am

Zdravo, hvala ti na novoj otvorenoj temi, tako je preglednije, jer onda svako ima svoju "učionicu". Takođe ti hvala na odgovorima. Ovaj digitalni klavir je dobar izbor, ali malo previsoka klasa za jednog početnika. Ako ozbiljno želiš da naučiš da sviraš klavir, onda ga kupi.

Što se tiče vrste muzike koju želiš da sviraš, to će biti malo teže, jer se rok muzika sastoji od više instrumenata, vokala i ritma, što sam ne možeš da postigneš na klaviru, pa se mnogi onda razočaraju. Ali, počećemo sa lakšim pesmicama, pa ćemo da vidimo dokle ćemo da stignemo.

Postoje ljudi, koji sviraju po sluhu i ljudi koji sviraju po notama. Meni je veoma stalo da moji učenici imaju temeljno muzičko obrazovanje, jer na tome onda može svako da se razvija u svom pravcu po svojim željama. Za početak, dok ne kupiš klavir, skini ove elektronske knjige i prouči ih:

- Nulta knjiga je za učenje nota: https://plavi.forumsr.com/t220-02-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#10905

- Knjiga broj jedan je o prvim koracima u muzičkoj teoriji, molim te, posebno obrati pažnju na deseto poglavlje o pravilnom sedenju za klavirom i pravilnom držanju ruku na klavijaturi. To mi je veoma važno kod mojih učenika. Knjiga se nalazi ovde: https://plavi.forumsr.com/t220-02-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#11527

- Knjiga broj dva objašnjava muzičke izraze i njihovu upotrebu, a nalazi se ovde: https://plavi.forumsr.com/t220-02-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#12496

Javi se kada budeš nabavio klavir, da počnemo sa prvom lekcijom. Otvori profil na YT i nemoj da staviš snimke na "privatno", nego na "javno".

Pozdravljam te.
Gretta
Gretta
Gretta

Vaga Broj poruka : 12552
Points : 18066
Reputation : 135
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 105
Lokacija : Pala s Marsa

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od mdule25 Pet Maj 06, 2022 11:33 am

Upravo me je namera da ozbiljno pristupim učenju sviranja klavira i navela da izaberem pomenuti tip instrumenta, uprkos ostalim obavezama i ograničenom slobodnom vremenu.
Nevezano za temu, i sam instrument je lako prenosiv, što mi olakšava transport kad budem išao u inostranstvo.

Slažem se da bez temeljnog muzičkog obrazovanja nema ni školovanog muzičara, jer se ne može bez baznih znanja iz instrumenta koji se svira.Potpuno ista pravila u kontekstu temeljnih baznih znanja važe i u plesu, pogotovo na ozbiljnom takmičarskom nivou.

U pogledu vrste muzike koju sam pomenuo, razlog koji me je i naveo da uopšte razmišljam o kupovini klavira a time i časovima sviranja je youtube.

Naime, prilikom pregleda pesama, naisao sam na Sheet Music Boss Piano Tutorials, u okviru kojih sam pronašao izvodjenje pesme Metallica-Nothing else matters samo putem klavira, bez pratećih instrumenata koji idu uz pesme iz navedenog opusa u njihovoj originalnoj izvedbi.

Meni se taj način izvodjenja gorepomenute pesme toliko svideo, da sam od sve češćeg slušanja pomenute numere, došao do zaključka da bih voleo da tako naučim svirati.

Ako budete imali vremena da pogledate, u video prikazu te numere u Sheet Music Boss je dat i sam klavir, a svako pritiskanje pojedinačne dirke prilikom svranja je označeno različitim bojama različitih dužina, verovatno reprezentujući i dužinu trajanja zvuka koji proizvede upotrebljena dirka u datom trenutku.

Ovakav način izvodjenja numere uopšte nije narušio osećaj koji daje izvodjenje pesme u originalu sa svim pratećim instrumentima, već joj je samo dao neku drugu dimenziju.

I ostale numere od AC/DC, Bon Jovi, Linkin Park, ... su isto tako date u video prikazima.

Kao što rekoh, bilo bi lepo naučiti svirati ispravno, kvalitetno i što je moguće približnije onome što sam čuo prilikom gledanja pomenutih videa.

Što se tiče linkova za knjige koje se mi ostavili, kad god im pristupim bilo putem mobilnog ili računara, dugme download me prosledi na Google Drive-You need access.

Javljam čim uzmem klavir.

Pozdrav

mdule25

Broj poruka : 5
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 03.05.2022

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od Gretta Sre Maj 11, 2022 2:38 pm

Ne znam kakve si tutorials našao, nisi ostavio nikakav link, a ja sigurno neću da pretražujem YT da bih to našla. Po tvom opisu se bojim da se nećemo složiti oko toga, ali ako mi ostaviš link, pogledaću.

Ne znam zašto ne možeš da skineš te knjige, drugi učenici nisu imali problem. Pokušaj sa ovim linkovima:

NULTA KNJIUGA: https://docdro.id/ExCHR72

KNJIGA BROJ 1: https://docdro.id/kLH4oP4

KNJIGA BROJ 2: https://docdro.id/JQTmsJE
Gretta
Gretta

Vaga Broj poruka : 12552
Points : 18066
Reputation : 135
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 105
Lokacija : Pala s Marsa

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od mdule25 Sub Maj 14, 2022 11:45 am

Kada sam hteo da postavim link i pošaljem poruku, dobio sam obaveštenje da novi članovi ne mogu postavljati linkove u prvih sedam dana.
Zato sam probao rečima da objasnim šta me je prvenstveno navelo da razmišljam o učenju sviranja.
Čisto subjektivno vidjenje onoga što sam video i čuo.
Svakako sam trebao da sačekam da prodje izvesno vreme pa da mogu postaviti link, nije mi bila namera da Vi pretražujete youtube.
Pogrešno koncipirana poruka je dovela do pogrešnog utiska.
Ovaj link je u pitanju : https://m.youtube.com/watch?v=Mg1TXgmEyBQ
Hvala Vam što ćete izdvojiti vreme da pogledate, i ako možete dati Vaše vidjenje takvog izvodjenja.
Hvala Vam što ste okačili dodatne linkove, uspeo sam skinuti knjige.
Malo se prolongirala isporuka klavira, stiže za koji dan.
U medjuvremenu ću se posvetiti knjigama koje ste mi omogućili da skinem.
Ubrzo se čujemo.
Pozdrav






mdule25

Broj poruka : 5
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 03.05.2022

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od Gretta Sub Maj 14, 2022 2:26 pm

Svi znamo kako je to sa isporukama, nemoj da se stresaš, hvala ti za ovaj link sa YT. Znam ovakva uputstva, nadala sam se da nije to u pitanju. Moje iskreno mišljenje o takvim tutorijalima je, da ti možeš na osnovu toga da naučiš da odsviraš tu pesmu, ali nikada nećeš naučiti da sviraš klavir. Kod dece to ne dopuštam, jer se ona sakate na ovaj način. Kod odraslih osoba, ja kažem svoje mišljenje, ali se kod mene svira po notama. Ti vidi da li ti takav način odgovara, jer ovde nije objašnjeno kako da uskladiš desnu i levu ruku da sviraju različito, a istovremeno. To se uči u malim koracima. Ako misliš da ćeš moći da izvučeš najbolje iz obadve metode, moram da te razočaram.
Gretta
Gretta

Vaga Broj poruka : 12552
Points : 18066
Reputation : 135
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 105
Lokacija : Pala s Marsa

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od mdule25 Sub Maj 14, 2022 9:54 pm

Hvala Vam na iskrenom mišljenju.Nije cilj izvlačiti bilo šta, već je poenta naučiti ispravno svirati klavir, a to kao što ste rekli, podrazumeva sviranje po notama, koje treba znati čitati.I naravno to uskladjivanje ruku koje sviraju različito i istovremeno, koje ste pomenuli je isto potrebno pravilno naučiti.S obzirom da ste izdvojili svoje vreme na ovakav vid poduke, naravno da će se raditi onako kako Vi smatrate da treba.Ipak ste Vi kompetentni po ovom pitanju.

mdule25

Broj poruka : 5
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 03.05.2022

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od Gretta Ned Maj 15, 2022 6:18 pm

Lepo od tebe, naravno da uvek možeš da napišeš svoje mišljenje, ja sam veoma iskrena i direktna sa svojim učenicima, kako ovde, tako i na univerzitetu gde predajem astrofiziku. Kada te pohvalim, to je rečeno sa razlogom i zaista tako mislim, isto i ako ti kažem da nešto nije dobro. Tako je najjednostavnije za oboje. Ako imaš neka pitanja, možeš naravno, da ih postaviš.
Gretta
Gretta

Vaga Broj poruka : 12552
Points : 18066
Reputation : 135
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 105
Lokacija : Pala s Marsa

Nazad na vrh Ići dole

Prijava za prijem u online školu Empty Re: Prijava za prijem u online školu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu