PLAVI FORUM

Klavir

Ići dole

Klavir Empty Klavir

Počalji od TaCa taj Pet Feb 01, 2019 9:12 pm

Poštovana Gretta,

Tražeći tutorijale za učenje sviranja klavira, naišla sam na Vaš sajt i iskreno se obradovala. Zovem se Tatjana, imam 25 godina i odmalena mi je želja bila da naučim da sviram klavir. Sa 9 godina sam krenula na časove klavira, ali sticajem okolnosti, bila sam prinuđena da prekinem. Stoga, znam da čitam note, ali sam i dalje apsolutni početnik. Instrument nemam i voljela bih da se posavjetujem s Vama oko kupovine istog. Što se tiče muzičkog žanra, voljela bih da to bude pop/rock i ono što bih izuzetno voljela jeste da naučim da pjevušim uz sviranje, ukoliko je to izvodljivo (više od ičega bih voljela da znam da pjevam, ali svjesna sam da nemam glas i da nisam talentovana za to). Nadam se da ćete razmotriti da me uzmete za svog učenika.

Srdačan pozdrav,
Tatjana

TaCa

Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.02.2019

Nazad na vrh Ići dole

Klavir Empty Re: Klavir

Počalji od Gretta taj Sub Feb 02, 2019 1:24 am

Zdravo Tatjana, dobrodosla! cheers
Da li ces postati clan skole odlucuje ispitna komisija i utisak koji imamo o tebi tokom sledecih mesec dana gde ces se pripremas za prijemtni ispit. Molim te da procitas ove linkove, tu imas i savete za kupovinu, i da odgovoris na pitanja:
http://plavi.forumsr.com/t310-1-uputstvo-za-prijavu
http://plavi.forumsr.com/t172-obavezno-procitati-pravila

Kada budes nabavila instrument, javi se ponovo na ovoj temi.

Gretta

Vaga Broj poruka : 11271
Datum upisa : 14.12.2010
Godina : 100

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TaCa taj Pon Feb 04, 2019 9:41 pm

Poštovana Gretta,

Da li mislite na onih pet pitanja na uputstvu za prijavu? Pokušala sam da kroz prvi post odgovorim na njih, ali nije zgoreg da se ponove Smile

1) Da li posedujete instrument i koje je marke? Još uvijek ne.
2) Da li imate neko muzicko obrazovanje ili iskustvo? Kao devetogodišnjakinja sam kratko pohađala časove klavira.
3) Da li znate da citate note i u kom kljucu? Znam da čitam note u violinskom ključu. Učila sam i bas ključ, ali je to davno bilo i slabo se sjećam.
4) Koliko godina imate? Imam 25 godina.
5) Koju vrstu muzike zelite da svirate? Željela bih da sviram pop/rock muziku.

Što se tiče instrumenta, da li je za početak dobar izbor Casio CA-301 ili Yamaha PSR 75 ili PSR 12? Te instrumente sam pronašla na linku koji ste ostavili, ali značila bi mi svaka pomoć pri izboru, budući da nisam baš neki znalac.

Hvala unapred Smile

TaCa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pon Feb 04, 2019 10:11 pm

Nisi odgovorila na sva pitanja, tako da o nekom ponavljanju odgovora nema govora. Na primer, propustila si da napises u kom kljucu znas da citas note. To su dobri instrumenti koje si odabrala, orijentisi se po ceni, posto si pocetnik. Nije ti potreban skup instrument. Pre nego sto se odlucim da li da te primim u skolu, posalji mi neku pesmu koju pevas da ti cujem glas. Takodje te molim da procitas pravila jos jednom, jer si izgleda i tu propustila pravilo o imenu koji se uzima za forum, kao i pravilo o avataru.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TaCa taj Sub Feb 09, 2019 7:50 pm

Poštovana Gretta,

Danas mi je konačno stigao instrument, Casio CA-301, pa mogu da počnem da vježbam. Smile Voljela bih da se za početak baziram samo na sviranje. Izvinjavam se ako nick djeluje neozbiljno, Taca je inače moj nadimak, pa sam mislila da bi bio odgovarajući. Nisam sigurna kako mogu sad da to izmijenim confused.

TaCa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Sub Feb 09, 2019 11:22 pm

Ja to mogu da izmenim.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Čet Feb 14, 2019 12:31 am

Poslala sam ti pesmu za vezbanje.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TaCa taj Ned Feb 17, 2019 10:11 pm

Odsvirala sam, pokušala sam da uploadujem ovdje, ali ne može. Da li je jedini način preko youtube?

TaCa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Pon Feb 18, 2019 12:05 am

Ovde gomila ucenika vec godinama dize svoje video snimke na You Tube. To je standard za ovaj forum. Ne znam u cemu je problem, ali svuda na internetu imas savete kako to da uradis.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od TaCa taj Sre Feb 20, 2019 11:11 pm

Ubacila sam. Smile Evo linka: https://www.youtube.com/watch?v=yGEjg07OIpA&feature=youtu.be

TaCa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Čet Feb 21, 2019 12:37 am

Ja razumem da si ti pocetnik i u toku svog profesorskog zivota sam videla puno pocetnika, ali niko od njih nije svirao pesmu sa malim prstom. Ja ostavljam ucenicima slobodno da koriste prstored koji im odgovara, ali on bi trebao da ima bar nekog smisla. Da li si ti nekada videla osobu koja malim prstom svira klavir, bez da koristi ostale prste? Bar malo talenta i osecaja za muziku bi trebala da posedujes. Osim toga imas predugacke nokte za sviranje klavira. To je neprihvatljivo, jer ti ne mozes da sviras vrhovima prstiju kako bi trebalo, nego sviras sa polozenim prstima, sto je znak lose tehnike, koju svojim ucenicima ne dozvoljavam. Odseci nokte i sviraj vrhovima prstiju.
Procitaj ova pitanja i odgovore, ako nisi do sada: http://plavi.forumsr.com/t481-01-kako-se-sta-svira

Osim toga treba da drzis ruku pravilno u odnosu na klavijaturu, to imas takodje u knjizi broj jedan. Dobro prouci ove dve knjige, posebno deseto poglavlje knjige broj jedan:
Nulta knjiga: http://plavi.forumsr.com/t220-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#10905
Knjiga broj 1: http://plavi.forumsr.com/t220-muzika-komplet-knjiga-osnove-muzicke-teorije#11527

Posalji mi na pp nick koji zelis da koristis na forumu, pa cu ga promeniti i poslacu ti sifru.

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gretta taj Čet Feb 28, 2019 1:30 am

TEMA SE ZATVARA ZBOG NEOZBILJNOSTI UCENICE!

GRETTA

Gretta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: